Prototip hizmeti

Prototip (Şahit Numune) hizmeti

Kanaatimizce stant imalatının en önemli, en masraflı ve meşakkatli süreci prototipin hazırlanmasıdır.Ayrıca seri imalattaki bir standtan en az 3 kat daha fazla zaman alır.
-En önemlidir çünkü: Seri imalatta yapılacak yüzlerce stant bu şahit numune üzerinden yapılacaktır. Dolayısı ile bu süreçte gözden kaçacak en ufak bir ayrıntı telafi edilmesi oldukça zor olan süreçlerden geçecektir. Hele bir de standların dağıtımı yapıldıysa…

Bu sebepten dolayı Stant Dünyası kesinlikle şahit numune üzerinde karşılıklı mutabakata varmadan ve yazılı (email veya fax ile ) imalat emri almadan imalata başlamaz. Standlara ne kadar acil ihtiyacınız olursa olsun tecrübelerimizle paralel olarak bu aşamayı atlamamız mümkün olmamaktadır. Her iki taraf açısından en uygun hareket tarzı budur. Stant Dünyasıyla çalışan müşterilerimiz bu konuda şanslıdırlar çünkü ortalama bir iş yoğunluğunda şahit numune imalatımız 2 güne kadar inebilmektedir.

-En masraflı çünkü: Tasarımda mutabakata varılan standın büyüklüğü fark etmeksizin en az bir plaka malzeme şahit numune imalatı için kullanılır. Stant Dünyası stoklarında yarı mamul (ürün plakaları) bulundurmamaktadır. Bunun sebebi ise oldukça zengin renk çeşitleri ve malzeme kalınlıkları ile imalat yapmamız ,ve bu çeşitlilikten dolayı her rengin ayrı ayrı stoklanması halinde ,stok maliyetinin astronomik rakamlara çıkmasıdır. Kısa bir örnekle açıklanması gerekirse. Pleksi malzemesi plakalar halinde satılır ve en küçük ebadı 135cm x 200 cm dir. 12 değişik kalınlıkta 100 ü aşkın rengi vardır. Bu da her renkten stoklarımızda tutmamız gerektiğinde 1200 plaka plexi stoklamamız gerektiği manasına gelmektedir. Kısacası Maltepe semtinde 3+1 lik bir daire parası. Sonuç olarak 1 plaka malzeme ekstra nakliye masrafıyla imalathanemize gelir. 3 boyutlu olarak tasarlanan stant , tekrar imalata yönelik olarak kağıt üzerinde ölçeklendirilir. Ustamız gerekli malzemeleri imalat için hazırlar. Bu esnada yapılacak olan bir hatadan dolayı veya gözümüze hoş gelmeyen bir ayrıntıyı tekrar tekrar elden geçirebiliyoruz. Bazen bu durum standın sil baştan yapılması manasına gelebiliyor. Her ne kadar sizlerden görsellerle ilgili çalışmaları alsak da , imalatta kullanılacak lazer veya görsel öğeleri için tekrar bir grafik çalışması yeniden yapılmaktadır.Bunlar da oldukça zaman alan çalışmalar olur ki zaman bizim için en değerli boyuttur.Çünkü bizler özellikle adetli üretimlerde minimum kar marjlarıyla çalışıp sürümden kazanırız.
En meşakkatlidir çünkü: Standlarımıza farklılık kazandıran unsurlar detaylarda gizlidir.Bu söz slogan olsun diye değil tamamıyla gerçekleri yansıttığı için kullanılmaktadır.Stant Dünyası tarafından yapılan standların ince ve hatasız işçiliklerini, sağlamlıklarını, tasarımdaki özgünlüklerini ve  şıklıklarını her yerde fark edebilirsiniz. Biz de bu heyecan ve özveriyle ilk defa çalıştığımız yeni müşterilerimize de farkımızı göstermek için prototiplerde çok fazla özen göstermekteyiz. Bazen kendimizden ekstra detaylar katarız ve müşteriye yansıtmayız. Bazen de tasarımdan farklı olarak ve fiyatı etkileyecek bir detayı sizlerle paylaşarak ekleriz.

En nihayetinde ortaya çıkan şahit numune tasarımdakine % 90 oranında benzer. Ve genellikle tasarımdan daha güzel bir ürün ortaya çıkar.

One thought on “Prototip hizmeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>